Google Drive’ın gelişmiş arama filtreleri tüm kullanıcılara sunuluyor

Google, geçtiğimiz Kasım ayında Google Drive‘da aranan evrakların daha kolay bir biçimde bulunmasını sağlamak için yeni arama filtrelerini test etti. Yapılan yeni açıklamaya nazaran Gmail‘dekine misal gelişmiş arama seçenekleri artık genel olarak tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Drive’ın gelişmiş arama seçenekleri

Birçok kullanıcı teknoloji devine Google Drive’daki arama seçeneklerinin kâfi olmadığını ve bir belgeyi ararken çok fazla vakit harcadıklarını belirtmişti. Bu durumun üzerinde Google, bir müddettir test ediği gelişmiş arama seçeneklerini artık tüm Drive kullanıcıları için kullanıma sunuyor.

Daha evvelden yalnızca anahtar sözler üzerinden yapılan aramalarda birçok alakasız sonuç içerisinden kullanıcılar, aradıkları belgeyi bulmaya çalışıyorlardı lakin yeni arama seçenekleri bir belgenin Drive’daki pozisyonuna, evrakın tipine, evrakla etkileşimde bulunulan kullanıcılara, belgenin son değiştirilme tarihine, sırf başlığa ve yapılacaklara nazaran aramaları filtrelemeye imkan tanıyor.

Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla aygıta sunabilir

10 sa. evvel eklendi

Kullanıcılar Google Drive’ın yeni arama filtrelerini kullanmak istediklerinde arama yerine bir anahtar söz girerek arama yaptıktan sonra sonuçlar listesinin üst kısmından ulaşabilecekler. Google, yeni arama seçeneklerini kademeli olarak tüm kullanıcılara sunmaya başladı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Drive’ın yeni filtreleri herkes için kullanılabilir oldu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.