Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla aygıta sunabilir

Kullanıcıların Bluetooth aksesuarlarını Android telefonlarına bağlamayı kolaylaştırmak için 2017 yılında duyurulan Fast Pair, yeni bilgilere nazaran daha fazla aygıtta kullanılabilir olacak. Google şimdiye kadar Google Taşınabilir Hizmetleri(GMS) olmadan gönderilen Android aygıtlarda Fast Pair’i sunmuyordu lakin Android 13 ile bu durumu değiştirecek üzere görünüyor.

Android 13 ile daha fazla aygıtta Fast Pair tecrübesi

Google’ın desteklenen aygıtların manuel olarak eşleştirilmelerine gerek kalmadan süratli ve problemsiz bir formda eşleşmelerini sağlamak için kullanıma sunduğu Fast Pair’i Nearby platformuna entegre etmişti. Bu da Android’i GMS olmadan göndermeyi tercih eden aygıt üreticilerinin Fast Pair’den yararlanamayacağı manasına geliyor.

Android Açık Kaynak Projesi(AOSP) Gerrit’te görülen yeni kod değişiklikleri, Google’ın Fast Pair’i Android 13 ile GMS olmadan gelen aygıtlarda da kullanılabilir yapmayı istediğini gösteriyor.

Android 12’nin dinamik renk temaları, daha fazla aygıta geliyor

3 gün evvel eklendi

Google, CES 2022’de Fast Pair‘i Chromebook’lara , Windows’a, Android TV’lere ve başka akıllı konut aygıtlarına getireceğini duyurmuştu. Yapılan bu değişikliğin şirketin gayeleri doğrultusunda irtibatlı bir gelişme olarak gösteriliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Google, Fast Pair’i Android 13 ile daha fazla aygıta sunabilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.