Google, fiyatsız premium özellikler sunan YouTube Vanced’ın fişini çekiyor

Kullanıcılara YouTube platformu üzerinde fiyatsız reklam engelleme özelliği sunan YouTube Vanced uygulaması, Google‘dan gelen yasal bir tehdit sebebiyle kaldırılıyor. Uygulama daha evvelden yüklenen Android telefonlarda çalışmaya devam edecek olsa, da geliştiriciler projenin önümüzdeki günlerde kapatılacağını ve indirme temaslarının kaldırılacağını açıkladı.

Güncelleme dayanağı sona erecek

Google tarafından gönderilen ve ”uygulamayı dağıtmayı ve geliştirmeyi durdurmaya” zorlayan bir bildiri aldıklarını söyleyen Vanced geliştiricileri, ”YouTube’a yapılan tüm referansları kaldırmamız, logoyu değiştirmemiz ve YouTube eserleriyle ilgili tüm kontakları kaldırmamız istendi” kelamlarını lisana getirdi. 

Google, arama sonuçlarında araç reklamları göstermeye başlıyor

2 gün evvel eklendi

YouTube’a erişim sağlayan üçüncü taraf uygulamalara karşı Google’ın sert tavrı devam edecek üzere gözüküyor. Şirket daha evvel Discord platformunda YouTube üzerinden müzik hizmeti veren tanınan Rythm ve Groovy uygulamalarına erişim kısıtlaması getirmişti. Bununla birlikte bu uygulamalar ortasına eklenen YouTube Vanced’ın, rastgele bir güncelleme takviyesi almaması sebebiyle bir noktadan sonra kullanım dışı kalacağını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Google, YouTube Vanced kullanımdan kaldırılıyor: İşte ayrıntılar

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.