Google for Startups’ın birinci oyun partneri Türk oyun kuluçka merkezi Game Factory oldu

Geçtiğimiz aylarda faaliyete başlayan oyun geliştiricilere yönelik kuluçka merkezi olan Game Factory değerli bir partnerliğe imza attı.

Google for Startups ve Game Factory

Büyüyen, çeşitli ve kapsayıcı startup topluluklarını desteklemeyi hedefleyen Google for Startups, dünyada oyun alanındaki birinci partnerliğini Game Factory ile yaptı. Şu anda Türkiye’de 70’ten fazla oyun stüdyosuna eğitim, mentorluk, grup arkadaşı bulma, yatırımcı networkü sağlama, oyun yayınlama üzere takviyeler sağlayan Game Factory; küresel Google partnerliğiyle birlikte artık oyun geliştiricilere daha fazla imkan sunacak.

Horizon Forbidden West’in inceleme puanları geldi

1 gün evvel eklendi

Google for Startups’ın Küresel Hızlandırıcı Operasyonları ve Partnerlikleri Lideri Kevin O’Toole, Google’ın Game Factory ile yaptığı partnerlikten ötürü heyecanlı olduklarını söyledi.

Google olarak Game Factory ile resmi olarak partnerliğimize başlamaktan memnunluk duyuyoruz. Türk startup ekosisteminin ve bilhassa oyun bölümünün değerli ölçüde büyümesini göz önüne aldığımızda, Türkiye’deki etkinliğimizi artırmak bizim için kıymetli. Türkiye’deki girişimcileri Game Factory aracılığıyla desteklemeye devam edeceğimiz ve Game Factory’deki oyun stüdyolarına Google’ın en düzgün eserlerini, teknolojilerini ve uzmanlarını sağlayacağımız için heyecanlıyız.”

Oyun geliştiricilere özel kuluçka merkezi Game Factory’nin CEO’su Efe Küçük ise Google ile olan partnerlikleri sayesinde Türk oyun dalına artık daha fazla dayanak sağlayabileceklerini söz etti.

“Google ile partnerliğimizi bir üst düzeye taşıdığımız için heyecanlıyız. Bu partnerliğin önemli büyüme suratına ulaşan ve küreselleşme yolunda olan Game Factory ve Türk oyun kesimi için büyük bir yarar sağlayacağına hiç kuşkumuz yok. Google ile olan partnerliğimiz sayesinde ekosistemimize daha fazla takviye sunabileceğimiz için çok memnunuz. Ayrıyeten, Google for Startups’ın oyun alanındaki birinci partneri olduğumuz için hayli heyecanlıyız. Oyun girişimciliği ve kuluçkası konusundaki uzmanlığımızı, Google’ın da networküyle bir ortaya getirerek Türk oyun ekosistemine daha fazla yarar sağlayıp daima birlikte büyüyeceğiz.”

Türk Oyun Geliştiricileri Küresele Açılabilecek

Bu partnerliğin akabinde Game Factory, Türk oyun geliştiricilerini küresel Google networküyletanıştıracak. Bu network kapsamında Game Factory kuluçka merkezinde bulunan oyun geliştiricileri; Play Store, AdMob, Ads, YouTube üzere çeşitli Google eserlerinde çalışan uzmanlardan mentorluk alabilecekler.

Müracaatlar devam ediyor

Şu anda 70’ten fazla oyun stüdyosuna ve 4000’den fazla oyun geliştiricisine dayanak sağlayan Game Factory hem sıfırdan oyun dalına girmek isteyen herkese hem de halihazırda oyun geliştiren şahıslara ve gruplara kapısını açıyor. Google for Startup’sın dünyadaki birinci oyun partneri Game Factory kuluçka merkezinin müracaatları gamefactory.gs adresi üzerinden devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Google for Startups’ın birinci oyun partneri Game Factory oldu

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.