Google Haritalar ağır görünüm modu duyuruldu


Google’ın yeni yazılım ve donanım eserlerini tanıttığı I/O 2022 geliştirici konferansında Google Haritalar hizmeti de sahneye çıktı. Artık daha 3 boyutlu bir harita deneyimi kullanıcıları bekliyor. 

Google Haritalar ağır mod

Google Haritalar ağır mod olarak tanımlayabileceğimiz yeni özellik bir kaç ögesi birleştirerek çok daha ayrıntılı ve 3 boyutlu bir görünüm sunuyor. Yani daha hizmetin daha evvel muhakkak bir ölçekten sonra yüzeylerin bulanıklaşması olayı ortadan kalkıyor. 

Elon Musk’tan Trump’a müjde

22 sa. evvel eklendi

Yeni özellikte Sokak Görünümü ve kuş bakışı fotoğraflar bir ortaya getirilerek daha ayrıntılı imgeler ortaya konuyor. Bir vakit çizelgesi gün içerisinde bölgelerin nasıl göründüğünü de kullanıcıya gösteriyor. Görüntülerde çok etkileyici sonuçlar elde edildiği anlaşılıyor. Özellik tüm telefonlarda çalışacak. 

Ağır mod Los Angeles, New York, San Fransisco ve Tokyo’da kullanıma açıldı. Yılın ilerleyen periyotlarında daha fazla kent listeye eklenecek. Ayrıyeten ekonomik güzergâh hesaplama Avrupa’ya gelirken varlıklı gerçeklik ile harmanlanan Canlı Görünüm özelliği de geliştiricilere açılıyor. 

 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Haritalar ağır mod nedir?

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.