Google Haritalar kullanımı Ukrayna’da üç katına çıktı

Google, 2010 yılından bu yana ‘Google Şeffaflık Raporu‘ ismiyle ‘Resmi makamların, şirketlerin uyguladığı siyasetler ve gerçekleştirdiği süreçler nedeniyle zımnilik, güvenlik ve bilgiye erişimin nasıl etkilendiğini gösteren veriler’ paylaşıyor.  Yayınlanan datalara bakıldığında Ukrayna’da yaşanan savaş ülkedeki Google Haritalar kullanımını 3 katına çıkardığını gösteriyor.

Dokümanlar kullanımı azaldı

Google’a yönelik trafik ve kesintiler başlık raporda yayınlanan grafiklerin açıklaması olarak: “Grafikler, o bölgenin talep oranının dünya çapındaki talep oranına oranının bir temsilini verir. Her bir vakit dilimi ve eser için, her coğrafik bölge için trafiği dünya çapındaki toplam trafiğe bölerek 0 ile 1 ortasında bir sayı elde ederiz. Akabinde tüm sayıları olağanlaştıran lakin grafiklerin halini değiştirmeyen bir sabitle çarparız.” sözleri yer alıyor.

Google Haritalar‘ın kullanım dataları incelendiğinde çoğunlukla 55 puan civarında seyrederken 24 Şubat’ta 186.983 puanla tepe noktayı gördü ve paylaşılan grafikte saat 15:00 itibariyle 157.275 olarak kayıtlara işlendi.

Google, Chrome’da manuel şifre eklemeyi mümkün kılıyor

2 gün evvel eklendi

Ukrayna’daki savaşın tesirleri Google Haritalar’ın kullanımını üç katına çıkarırken Google Dokümanlar‘da ise üç kat düşüş yaşandı. Keskin düşüşün vaktiyle Google Haritalar’daki yükselişin vakti örtüşüyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Haritalar kullanımı Ukrayna’da üç katına çıktı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.