Google, iki kademeli güvenlik ile taarruzları yüzde 50 düşürdü

Birinci yıllarında Gmail adresi olarak tanımlanan ve sonrasında Google adresi halinde değiştirilen kimlik bilgileri bugün tüm Google hizmetlerine giriş bileti olarak misyon yapıyor. Haliyle Google kimliklerinin korunması büyük değer taşıyor.

Google’dan güvenlik atakları

Geçen yıl Google kendisine has iki evreli güvenlik sistemini devreye aldı. Bu sistemde Google kimliğini girdikten sonra internete bağlı ve tıpkı kimliği kullandığınız öbür Android aygıtınıza bir onay gönderiliyor.

Google’a dev dava

1 gün evvel eklendi

Ekim ayı itibariyle 150 milyon kullanıcıya ulaşan iki basamaklı sistem sayesinde hücuma uğrayan Google hesaplarında yüzde 50 azalma olmuş. Bu yıl daha fazla kullanıcıya yeni sistem ulaştırılacak.

Öbür taraftan Khan Academy’nin 18 milyon kullanıcısına güvenlik konusunda içerikler ulaştırması için 5 milyon dolar bağış yapan Google, gelecek ay hesap düzeyinde güvenliği arttıracak yeni bir özelliği devreye alacak. Ayrıyeten Google Asistan’da konuk modunun yaygınlaşması ve siyasilere güvenlik konusunda kurslar verilmesi de planlar ortasında.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Aygıt odaklı iki basamaklı onay sistemi ile hesapların güvenliğini

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.