Google, katlanabilir telefon ve tabletler için Play Store’da kimi yenilikler yapacak

Her geçen gün katlanabilir telefon ve tablet kullanıcılarının sayısı artıyor. Bu aygıtlarda bulunan büyük ekran, kullanıcıların bu aygıtları tercih etmelerini sağlayan en büyük faktörlerden biri. Bu türlü bir periyotta Google‘ın yapacağını duyurduğu yenilik ise büyük ekranlı aygıt kullananları epeyce sevindirecek.

Google Ukrayna’daki telefonlara hava saldırısı uyarısı gönderiyor

6 gün evvel eklendi

Google, kullanıcıların büyük ekranlarla uyumlu uygulamaları keşfetmesine yardımcı olacak

Google büyük ekranlı ve katlanabilir telefonlarla uyumlu uygulamaları daha rahat bulup kullanabilmenizi sağlamak emeliyle Google Play Store‘da birtakım yenilikler yapacak. Google yapacağı yeniliği “Artık 250 milyonun üzerinde etkin Android tablet, katlanabilir telefon ve ChromeOS aygıtıyla büyük ekranlara erişim artıyor. İnsanların aygıtlarından en düzgün halde yararlanmalarına yardımcı olmak için, kullanıcıların yüksek kaliteli uygulamaları ve oyunları keşfetmelerini ve bunlarla etkileşim kurmalarını sağlamak için Google Play’de büyük değişiklikler yapıyoruz.” kelamlarıyla açıkladı.

Yapılacak yenilikler arasında uygulamaların nasıl sıralanıp ve tanıtılacağı, incelemelerin nasıl görüntüleneceği ve bir tablet, katlanabilir telefon yahut Chromebook’taki uygulamalara göz atarken gelen uyarı bildirilerinin nasıl görüntüleneceği üzere ögeler bulunuyor. Ayrıca, Play Store’da aynı kategorideki aygıtlardan gelen yorumlar ve puanlar gösterilmeye başlanacak. Örneğin, telefon kullanıcıları başka telefon kullanıcıları tarafından bırakılan yorumları görecek, tablet kullanıcıları tablet kullanıcıları tarafından bırakılan yorumları görecek. Böylelikle büyük ekranlı aygıtlara sahip kullaıcılar, aygıtlarından daha uygun bir performans alabilecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Google, büyük ekranlı aygıtlar için Play Store’u güncelleyecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.