Google Mesajlar’da tespit edilen bir yanılgı, aygıt pilinin erken tükenmesine sebep oluyor

Google Bildiriler uygulamasında tespit edilen bir kusurun aygıtın pilini tüketmesine ve çok ısınmasına sebep olduğu bildirildi. Ortaya çıkan bilgilere nazaran kusur, kameranın art planda çalışmasına yol açıyor. Bu hatadan birçok Android 12 kullanıcısının etkinlendiği belirtiliyor.

Google, yanılgı düzenlemesi yayınladı

Google Bildiriler, direkt iletiye fotoğraf yahut görüntü ekleyerek kamerayı sohbet penceresinde kullanmaya imkan tanıyor. 9to5Google tarafından tespit edilen bir yanılgı, kameranın kullanımının sonlandırılmasına karşın art planda çalışmaya devam etmesine neden oluyor.

Kusur, kullanıcıların aygıtlarının pilinin olması gerekenden daha süratli tükendiğini gözlemledikten sonra bunun neden olduğunun araştırılması üzerine tespit edildi.

Apple, iletişim güvenliği özelliğini daha fazla pazara getiriyor

1 gün evvel eklendi

Kullanıcılar, bu yanılgıdan korunmak için aygıtlarından Ayarlar > Uygulamalar > Bildiriler > Müsaadeler > Kamera üzerinden ‘Reddet’ seçeneğiyle kamera müsaadesini kaldırabilir. Ayrıyeten yanılgının tespit edilmesinin akabinde Google, yanılgıyı kabul ederek bir düzeltme güncellemesini kullanıcılara sunmaya başladığını açıkladı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Google Bildiriler yanlışı telefon pilinin tükenmesine yol açıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.