Google Pixel 3a serisi, yakında son güncellemesini alacak

Google, Mayıs 2019’ta Pixel 3a ve Pixel 3a XL’ı tanıtmıştı. Pixel tecrübesini ucuza insanlara getirerek, Android’in bütçe dostu telefonlarını sonsuza kadar değiştiren Pixel 3a serisi, temmuz ayında son güncellemesini alacak.

Güncelleme takviyesi sadece 3 yıl sürdü

Mayıs 2019’ta tanıtılan Pixel 3a ve Pixel 3a XL, Mayıs 2022’de son güncellemesini alacaktı fakat Google, temmuz ayında bu aygıtlara son bir güncelleme vereceğini açıkladı. Google, başka firmalar üzere Android sürüm güncellemeleri ve güvenlik güncellemelerini farklı tutmuyor, bu yüzden bu aygıtlar temmuz prestiji ile güvenlik güncellemeleri de alamayacak.

Google Pixel Watch hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıktı

3 gün evvel eklendi

Google’ın her yılın haziran ayında yayınladığı Pixel Özellik güncellemesi ise büyük ihtimalle bu son güncellemeye dahil edilmeyecek. Maalesef, bu haber ile Pixel 3a serisi için yolun sonuna gelinmiş oldu. Pixel 3a ve Pixel 3a XL, Android 9 ile çıkış yapmıştı. Aygıtın son sürüm güncellemesi ise Android 12 oluyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Google Pixel 3a için yolun sonuna gelindi

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.