Google Pixel 6 serisine yüz tanıma kilidi özelliği eklenecek

Yazılım devi Google, çıkışından günümüze uzun bir vakit geçen Pixel 6 serisine yüz tanıma kilidi özelliği getirmeyi planlıyor. Bildirenlere nazaran özelliği telefonların çıkışı ile birlikte sunmak isteyen fakat yetiştirmekte zorlanan şirket, yeni bir güncelleme paylaşabilir.

Yeni özellik Android 12 güncellemesinde ortaya çıktı

Android 12 QPR3 Beta 1.1 güncellemesini inceleyen XDA’nın tanınan geliştiricisi Freak07, amiral gemisi aygıtlara bir yazılım güncellemesi ile yüz tanıma kilidi eklenebileceğine dair deliller bulduğunu söyledi lakin şirket tarafından rastgele bir resmi açıklama yahut tarih bilgisi paylaşılmadı.

Çip krizi Google Pixel 6a’yı vurdu: Pixel Watch da gecikebilir

3 hf. evvel eklendi

Bununla birlikte yüz tanıma özelliğini gelecekte Pixel telefonlarına getirmek için çalışmalarını sürdüren Google, özelliği birinci olarak Pixel 6 aygıtlarda test ediyor olabilir. Ayrıyeten birçok kaynak Pixel 6’da kullanılan yüz tanıma kilidinin yüz tanıma etabında çok fazla güç tüketmesi sebebiyle şirket tarafından çıkarıldığını tez ediyor.  

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Pixel 6 için sevindiren haber: Yüz tanıma kilidi geliyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.