Google Pixel 6a, daha fazla ülkede satışa çıkabilir

Google Pixel, her ne kadar amiral gemi sınıfında tartışma yaratan bir seri olsa da Pixel a serisi ile orta sınıfta hayli başarılı oldu. Pixel 3a ve Pixel 4a ile epeyce ilgi çeken Google, Pixel 5a’yı sırf ABD ve Japonya’da satışa çıkarmıştı. Fakat Pixel 6a, daha fazla ülkede satışa çıkabilir.

Tensor işlemcisi daha fazla beşere ulaşacak

Google Pixel 6a, Pixel 6 serisinde kullanılan Tensor işlemci ile gelecek ve bu sayede fiyatına nazaran hayli yüksek performans sunacak. 12 MP ana kamera ve 12 MP ultra geniş açılı kamera ile gelmesi beklenen Pixel 6a, Pixel 6 serisinin sevilen birçok özelliğini daha ucuza sunacak. Google, Pixel 5a serisini sırf ABD ve Japonya’da satışa çıkarmıştı.  Ancak gelen bilgiler, Google’ın bu sene daha farklı davranacağını gösteriyor.

OnePlus 10 Pro’nun kernel kodu yayınlandı

2 gün evvel eklendi

Federal Bağlantı Komitesi listelerinde gözüken Pixel 6a, aygıtın daha fazla ülkede satışa çıkacağını gösteriyor. A4RGB62Z, A4RG1AZG ve A4RGX7AS kod isimli aygıtların, en az 3 farklı Pixel 6a’ya işaret ettiği görülüyor. Ayrıyeten listede farklı model numaralı bir aygıt da görüntülenmiş. Farklı numaralı aygıtlar, Google’un uzun vakittir yaptığı bir isimlendirme ve farklı antenli Pixel aygıtlarına işaret ediyor. Kimi modellerinin mmWave 5G takviyesi ile gelmesi beklenen Pixel 6a, büyük ihtimalle daha fazla ülkede satışa çıkacak. Pixel 4a’dan beri Avrupa pazarından biraz çekilmiş olan Google, Pixel 6a ile tekrar bu pazara yönelik davranabilir. Google Pixel 6a’nın önümüzdeki ay tanıtılması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Google Pixel 6a, daha fazla ülkede satışa çıkabilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.