Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya dair birinci detaylar: İkinci kuşak Tensor işlemci, yeni Samsung modem

Google, yeni akıllı telefonları üzerinde çalışmaya devam ederken aygıtlar hakkında bilgiler gelmeye başladı. Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘ya dair ortaya çıkan detaylara nazaran aygıtlarda ikinci jenerasyon Tensor işlemci yer alacak. Ayrıyeten telefonlarda yeni Samsung modem bulunacak.

Kod isimlerinde kedigiller familyasına geçiliyor

Geçtiğimiz Ekim ayında Google’ın ikinci kuşak Tensor işlemci üzerinde çalıştığına dair bilgiler ortaya çıkmıştı. “Cloudripper” kod ismine sahip işlemcinin model numarasının GS201 olduğu belirtilmişti. Yeni bilgiler işlemcinin bir Exynos modemle geleceğini gösteriyor.

İkinci kuşak Tensor işlemcinin, model numarası “g5300b” olan ve evvelki eserlerin model numaralarıyla karşılaştırma yapıldığında Exynos Modem 5300‘e sahip olabileceği belirtiliyor.

Kaynak kodda Cloudripper’ın yanı sıra Exynos Modem 5300 ile bağlantılı üç ek aygıt kod ismine daha ulaşıldı. Bu kod isimlerinden ikisi Cheetah(Çita) ve Panther(Panter) isimlendirmelerine sahip. Bu iki kod isminin ikinci kuşak Tensor işlemciden güç alması beklenen Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro‘ya ilişkin olduğu düşünülüyor.

Motorola Edge 30 Pro 5G’nin teknik özellikleri ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, sırasıyla “Oriole” ve “Raven” kod isimlerine sahip. Bakıldığında her ikisi de bir kuş çeşidi ve birebir halde Pixel 6a‘nın “Bluejay” ve Pixel Notepad‘in “Pipit” kod isimleriyle çeşit manasında eşleşiyor. Pixel 6’dan evvelki aygıtlarda ise su hayatına dair kod isimleri kullanan Google, yeni serisiyle kedigiller familyasına geçiş yapıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya dair birinci detaylar ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.