Google+ platformunun yerini alan Currents, 2023 yılında kapanıyor

Dev yazılım şirketi Google’ın 2011 yılında kullanıma açılan toplumsal medya platformu Google+, düşük kullanıcı sayısı ve güvenlik sıkıntıları nedeniyle Nisan 2019 yılında kapatılmıştı. Şirket, günümüzde kurumsal kullanıcılar için açık bırakılan ve ismi Google Currents olarak değişen platformun 2023 yılında resmi olarak tekrar kapatılacağını açıkladı.

Kullanıcılar Google Spaces’e taşınacak

Platformun artık büsbütün modası geçmiş olduğunu düşünen Google, yakın tarihli bir Google Workspace duyuru gönderisinde, ”Spaces’ın artık kullanılabilir olmasıyla, 2023’ten itibaren Google Currents’ı sonlandırmayı ve kalan içeriği ve toplulukları yeni Spaces tecrübesine taşımayı planlıyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

[bkzdh=144876

Bilindiği üzere 2021 yılında tanıtılan ve kullanıcılara ortak bir çalışma alanı fırsatı sunan Google Spaces, Gmail, Takvim, Drive ve Meet dahil olmak üzere Google Workspace eserleriyle entegrasyon imkanı tanıyor. Bununla birlikte Currents gelecek yıl kapanmadan evvel Spaces’e yeni özellikler getirmeyi planlayan Google, platforma kullanıcıların daha tesirli bir irtibat kurmalarını ve işbirliği yapmalarına yardımcı olacak farklı yetenekler kazandıracak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Google+ 2023 yılında büsbütün kapatılacak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.