Google, teknolojiyi daha kapsayıcı hale getirmek istiyor

Google, arama sonuçlarında kapsayıcılığı artırmak ve Fotoğraflar’da yeni filtreleri güçlendirmek ismine fiyatsız ve açık kaynaklı bir geliştirme aracı yayınladı. Teknoloji devi, Monk Skin Tone (MST) ölçeğiyle teknolojide deri renginin kapsayıcılığını geliştirmeyi hedefliyor.

‘Daha kapsayıcı teknoloji için’

Google, birinci olarak 2018 yılında başlattıkları deri rengi araştırmalarını Harvard Üniversitesi’nden Ellis Monk ile yapılan çalışmalarla daha geniş bir proje haline getiriyor. Açık kaynak olarak sunulan MST ölçeği, 10 tona sahip ve şirket, ölçeği önümüzdeki aylarda çeşitli Google eserlerine dahil etmeyi planlıyor.

Birinci olarak Google Arama ve Fotoğraflar’a entegre edilecek olan MST ile arama sonuçlarında koyu deri rengini içeren sonuçları daha fazla göstermeye başlayacak. Örnek olarak kullanıcılar, Arama’da bir makyaj sorgusu yaptıklarında kendileriyle en alakalı sonuçları bulabilmeleri için farklı deri rengi filtreleme araçlarına sahip olacak.

Fotoğraflar’da da misal bir işleyiş yer alacak. Google sunulacak olan filtrelerin, cilt renklerinde güzel çalışacak biçimde tasarlandığını ve daha geniş bir görünüm yelpazesine sahip olduğunu söylüyor.

Google birinci akıllı saatini duyurdu: Karşınızda Pixel Watch

23 sa. evvel eklendi

Google, MST projesini açık kaynak olarak yayınlayarak öbür geliştiricilerle birlikte teknolojiyi çok daha kapsayıcı hale getirmek istiyor. Şirket ayrıyeten Monk ile çalışmaya devam ederek ölçeğin farklı bölgelerde ve eser uygulamalarının değerlendirmesini yapacak.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Google, teknolojiyi daha kapsayıcı hale getirmek istiyor

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.