Google, Ukrayna’daki Android telefon kullanıcılarına hava saldırısı uyarısı gönderecek

Rusya‘nın Ukrayna‘ya karşı askeri hücumları tüm süratiyle devam ediyor. Bu süreçte birçok şirket Rusya’ya yaptırımlar uyguladı. Google’da bu süreçte Haritalar uygulamasının yoğunluk bilgisi vermemesi amacıyla Ukrayna’da kapatmıştı. 

Artık ise Google paylaştığı bir blog yazısında, Ukrayna‘daki Android telefon kullanıcıları için bir ihtar sistemi sunmak gayesiyle Ukrayna hükümetiyle birlikte çalıştığını söyledi. Bu ihtar sistesmi sayesinde Ukrayna’daki Android telefon kullanıcıları hava saldırısı olması halinde bir ihtar alacak.

Rusya’da App Store ve iTunes’daki satın alımlar durduruldu

23 sa. evvel eklendi

Google, android kullanıcılarına hava saldırısı olmadan evvel haber verecek

Google yakın zamanda yaptığı açıklamada, Ukrayna’daki Android kullanıcılarının, yakınlarına beklenen akınlar gerçekleşmeden evvel direkt telefonlarına hava saldırısı ikazları alacaklarını duyurdu. Sistem, zelzele ikazları için oluşturulan düşük gecikmeli ikaz mekanizmasından yararlanıyor.

Google, etkin ikazların olduğu bölgelerdeki Ukraynalı Android kullanıcılara hava saldırısı bildirimlerini gönderecek olan Ukrayna Alarmı uygulamasını, Google Play Store’da öne çıkarıyor. Google’da android mühendisliği lider yardımcısı olan Dave Burke, yeni ihtar sisteminin bugün uygulanmaya başladığını ve önümüzdeki günlerde Ukrayna’daki tüm Android telefonlara yayılacağını söylüyor. 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google Ukrayna’daki telefonlara hava saldırısı uyarısı gönderiyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.