Google, yeni siyasetini duyurdu: Yüzlerce uygulama mağazadan kaldırılıyor

Google, toplam 2,8 milyondan fazla uygulamaya konut sahipliği yapan Play Store’da yeni bir düzenlemeye gidiyor. Yazılım devi, mağazada yer alan ve değerli ölçüde yeniliğini yitirmiş Android uygulamaları için yeni siyasetlerini duyurdu.

Kullanıcı güvenliğini arttıracak

Bildirilenlere nazaran şirket, mağazada yer alan tüm uygulamaların en son paylaşılan Android sürümünden sonraki iki yıl içerisinde istenilen API (Application Programming Interface) seviyesine ulaşmasını hedefiyor. Bununla birlikte belirtilen düzeye ulaşamayan uygulamalar Android Geliştirici Bloğu’nda duyurulacak ve aygıtlara olan konseyimi engellenecek.

Yeni kararın ”kullanıcıları müdafaalara sahip olmayan eski uygulamaları yüklemekten korumak” amacıyla alındığını söyleyen Google, uygulamaların “büyük çoğunluğunun” belirlenen standardı takip ettiğini söyledi. Bu her ne kadar yanlışsız olsa da günümüzde birçok uygulamanın güvenlik riskleri taşıdığını ve kullanıcı kapalılığını ihlal ettiğini söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları dikkat!

1 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde Play Store’a yeni güvenlik tedbirleri alan ve makine tahsilinin yardımıyla uygulamaların taranmasını sağlayan Play Project’i piyasaya süren şirket, yeni değişikliklerin 1 Kasım 2022’de yürürlüğe gireceğini bildirdi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Şimdiki olmayan Android uygulamaları Play Store’dan kaldırıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.