Google yıllar sonra birinci Pixel tabletini tanıttı: 2023’te geliyor

2015 yılında Pixel C’yi tanıttıktan sonra Android tablet yapmayı bırakan Google, 2018 yılında ChromeOS tabanlı Pixel Slate tabletini duyurmuştu. İki tableti de beğenilmeyen Google, tablet pazarından çekilmişti. Fakat Google, uzun yıllar sonra Android tablet pazarına dönüyor.

Pixel tablet, 2023 yılında gelecek

Google’dan Rick Osterloh, Pixel tabletin Pixel akıllı telefon için mükemmel bir eş olacağını ve aygıtın, konut hayatı ve dışarı hayatına köprü olacağını belirtti. Aygıt hakkında rastgele bir fiyat yahut özellik bilgisi verilmedi lakin Twitter’da aygıtın birinci imgeleri paylaşıldı.

Paylaşılan kısa görüntü, aygıtın daha evvel bahsedilen Nest Hub tableti olabileceğini gösteriyor. Aygıt, bembeyaz çerçevesi ve gerisindeki pinler ile muhakkak taşınabilir Nest Hub havası veriyor. Şayet Nest Hub tablet savları hakikat ise Pixel tablet, ardındaki pinler ile bir hoparlör içeren şarj istasyonuna bağlanarak akıllı ekrana dönüşecektir. Google, bir müddettir Android tabletlerine olan ilgisini arttırdığını belirtiyordu. Android 12L ve Android 13 ile büyük ekranlara önemli iyileştirmeler yapan Google, Pixel tablet için önemli manada uğraşacağa benziyor. Önümüzdeki aylarda Pixel tablet ile daha çok bilgi gelecektir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Tablet Haberleri
  • Google, yeni Pixel tabletini duyurdu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.