Google’dan bir yaptırım daha: Rusya’daki Android kullanıcıları paralı uygulama indiremeyecek

Şubat sonunda Ukrayna’yı işgal eden Rusya, bütün dünyada önemli manada reaksiyon çekti. Bilhassa batı tabanlı teknoloji firmalarından önemli yaptırımlar alan Rusya, artık bir yaptırımla daha karşı karşıya. Google, Rusya vatandaşlarını üzecek planını açıkladı.

Kullanıcılar, paralı uygulama indiremeyecek ve güncelleyemeyecek

Google, yeni yaptırımı ile Rusya vatandaşlarının Google Play üzerinden paralı uygulama indirmesini ve yüklü paralı uygulamaların güncellenmesini engelliyor. Geliştiriciler için soru yanıt kısmı hazırlayan Google, fiyatsız uygulamaların hala indirebileceğini ve güncellenebileceğini belirtmiş. Ayrıyeten geliştiriciler, Rusya için paralı uygulama yayınlayamayacak.

Elon Musk’tan Apple’a tenkit: App Store komitesi çok fazla

3 gün evvel eklendi

Google, 10 Mart’ta Rusya’ya karşı yaptırımlara başlamıştı. Vaktinde Rusya’daki kullanıcıların satın aldıkları uygulamalara erişebileceğini belirten Google, bu bahiste fikrini değiştirmişe benziyor. Firma, geliştiricilerin ödeme yenilemelerini de ertelemesini önerdi. Ayrıyeten firma, paralı uygulamaların önemli bir servis sağlaması halinde bu süreçte fiyatsız yapılmasını önerdi. Bakalım Rusya’ya karşı yaptırımlar daha da artacak mı?

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Rusya’daki Android kullanıcıları paralı uygulama indiremeyecek

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.