Google’dan kritik karar: Play Store’dan Sinemalar ve TV kısmı kaldırılıyor

Teknoloji devi Google, uzun bir müddettir Google Play Store’da yer alan Sinemalar ve TV kısmının kaldırılacağını duyurdu. Geçtiğimiz yıl kendi TV uygulamasında tasarım değişikliğine giden ve tüm akış hizmetleri için bir merkez haline getirmeyi planlayan şirket, Sinemalar ve TV kısmını Mayıs ayında mağazadan ayıracak.

Google TV’ye geçiş yapılacak

Şirketin ekosistemi aracılığıyla kullanıcılara görüntü içeriği satın alma ve kiralama imkanı tanımak için 2012 yılında kullanıma sunulan Google Sinemalar ve TV,  Google Play Kitaplar, Play Müzik ve Play Mecmualar ile birlikte Google Play ekosisteminin bir kesimi haline gelmişti. 2018 yılında dijital müzik servislerinin tanınan olması sebebiyle Play Müzik hizmetini durduran şirket, yeni aldığı karar ile birlikte Sinema ve TV içeriklerine ulaşmak isteyen kullanıcılara artık Google TV üzerinden hizmet verecek.

Google’ın katlanabilir Pixel modeli fiyatı ile şaşırtabilir

5 gün evvel eklendi

Play Store’da kullanılan bakiye ve ikram kartlarının TV uygulamasında kullanılmaya devam edeceğini söyleyen Google, uygulamada geri ödeme desteğini sürdürecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Google, Play Store’dan Sinemalar ve TV kısmını kaldırıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.