Google’ın kapı zili, hava soğuksa çalışmıyor

Google’ın Nest Doorbell ve Nest Cam aygıt sahipleri, soğuk havalarda süratli pil tüketimi ve yavaş şarj mevzularından şikayetçiydi. Değişen sıcaklıklarda aygıtlarının düzgün çalışmamasıyla karşılaşan kullanıcılar, şirkete çok sayıda geri bildirimde bulundu ve Google bunun üzerine bir takviye sayfası yayınladı.

Google Nest Cam ve Doorbell pillerinin uygun çalışma sıcaklıkları

Google dayanak sayfasında aygıtların çalışması için uygun sıcaklıklarla birlikte pillerin sıcaklıklara nazaran durumlarına da yer verildi. Açıklanan bilgilere nazaran -20°C ile 0°C ortasında pil aygıta güç sağlayabiliyor lakin hem şarj olamıyor hem de olağandan daha süratli boşalabiliyor. -20°C civarındaki sıcaklıklarda ise pil ömrünün olağana nazaran yarısından da az olabileceği belirtiliyor.

Belirtilen sıcaklıklar ortasında aygıtların pillerinin bitmesi durumunda dış ortam yerine daha sıcak olan iç ortamda şarj edilmesi öneriliyor.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya dair birinci detaylar ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz Ağustos ayında Google, şarjlar ve pil ömrüyle alakalı bu meselelerin üstesinden gelebilmek için 2022 yılı içerisinde yalnızca kabloyla çalışan bir Nest Doorbell piyasaya süreceğini belirtmişti.

  • Anasayfa
  • Konut Elektroniği
  • Başka Mesken Elektroniği Haberleri
  • Google, Nest Doorbell pilinin soğukta şarj olmadığını doğruladı

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.