Google’ın Rusya takviyeli medya sitelerini engellemesi isteniyor

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi ile birlikte internet dünyasında ağır bir ambargo süreci başladı. İçerik platformları, oyun geliştiricileri, toplumsal medya devleri hatta omurga dağıtıcıları ülkeye farklı yasaklar uyguluyor. Avrupa Birliği’nin Google’dan da isteği var.

Google’dan Rus medyasına yasak

Avrupa Komitesi, Google’a gönderdiği talep yazısında Rus devlet medyasının arama sonuçlarından çıkarılmasını istedi. RT ve Sputnik üzere Rusya takviyeli medyanın zati toplumsal ağlarda faaliyet göstermesi engellenmişti. Artık sıra arama sonuçlarına geldi.

Rusya’ya internet ambargosu başladı

3 gün evvel eklendi

Komitenin gönderdiği talep yazısı Google’ın hükümet isteklerini listelediği data tabanına eklendi. Komite Rus medyasının yanlış bilgilerle Putin’i haklı ve Ukrayna’yı haksız göstermesini katiyetle istemiyor.

Google olağanda YouTube üzerinden Rusya’ya ambargo uyguluyordu. Birlik içerisinde geçerli olan bu talep kelam konusu medya sitelerinin içeriklerini kullanan ferdî kullanıcıların paylaşımlarını da kapsıyor. Yani hiç bir formda Rus medyasının izleri arama sonuçlarında yer almayacak.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Google’a Rusya için talep

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.