Google’ın yeni yapay zekâsı ile iş görüşmelerine hazırlık yapabilirsiniz

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Google, ABD başta olmak üzere dünya genelinde insanları teknoloji ve bilgisayar işlerinde eğitmek istiyor. Bu bağlamda birçok sertifika programı ve kurs başlatan Google, artık bir sonraki evre için çalışıyor.

Yapay zekâ ile iş görüşmelerine hazırlanabilirsiniz

Teknoloji rollerine daha çok insan eğitmek isteyen Google, Interview Warmup aracını duyurdu. Bu araç ile yapay zeka yardımı ile iş görüşmelerine hazırlanabileceksiniz. Site, “biraz kendinizden bahsedin” üzere standart iş görüşmeleri soruları soruyor ve yanıtlarınızı tahlil ediyor. Karşılıklar hem ses kaydı hem de metin olarak girilebiliyor. Araç daha sonra yanıtlarınızı tahlil ediyor ve neler üzerine çalışmanız gerektiğini belirtiyor. Fazla kullandığınız sözlere karşı ikaz yahut az konuştuğunuz mevzular hakkında ihtar alabiliyorsunuz.

Interview Warmup, Google’ın Career Certificates programındakilere odaklı kurulmuş ve mezunları işe yerleştirmede bir araç olarak kullanıma sunuluyor. Program, şimdilik sırf ABD’de kullanıma sunulmuş durumda fakat yakın vakitte Kuzey Amerika ve Avrupa’da da uzunluk gösterebilir.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Dijital Servisler Haberleri
  • Google’dan iş görüşmelerine hazırlık yardımcısı

About admin

Check Also

Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor

Elektrikli otomobil pazarı, her geçen büyümeye devam ediyor. Tesla üzere firmalar, sanayinin başında olsa da bu pazar, her türlü teknoloji ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.