Honor’dan yeni rekor: Akıllı telefon sevkiyatlarında liderlik koltuğuna oturdu

 

Huawei’in alt markalarından biri olan ve geçtiğimiz yıllarda bağımsız bir marka haline gelen Honor, Çin’de yeni bir muvaffakiyete imza attı. 2022’nin ikinci çeyreğini içeren yeni bir pazar araştırmasına göre küresel pazar hissesini arttırmak hedefiyle yenilikçi eserler piyasaya sürmeye devam eden akıllı aygıt üreticisi, Çin’de gerçekleştirilen akıllı telefon sevkiyatlarında liderliği ele geçirmeyi başardı. 

Sevkiyat sayıları 15 milyonu geçti

Paylaşılan raporda yılın birinci çeyreğinde toplam 15 milyon akıllı telefon sevkiyatı gerçekleştiren Honor, yüzde 205’lik devasa bir büyüme oranı yakaladı. Bu muvaffakiyet ile toplam pazarın yüzde 20’sine hakim olmayı başaran şirket, sırasıyla 13.9 ve 13.8 milyon sevkiyat sayılarına ulaşan OPPO ve Apple’ı  geride bıraktı.

Honor Magic 4 Lite tanıtıldı! İşte özellikleri

3 hf. evvel eklendi

Bununla birlikte raporun devamında toplam 12.2 milyon sevkiyatla dördüncü sıraya yerleşen Vivo’yu, 10.6 milyonluk bir sayıya ulaşan Xiaomi takip ediyor. Çin pazarında gerçekleştirilen sevkiyatlarda ise 2021’e kıyasla yüzde 18’lik bir düşüş görülürken, diğer markaların da dahil olması ile beraber toplam sevkiyat sayısı 75,6 milyona ulaştı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Akıllı telefon sevkiyatlarında yeni başkan belirli oldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.