Horizon Worlds oyunun aylık kullanıcı sayısı 300.000’e ulaştı

Facebook, geçtiğimiz yıl yalnızca toplumsal medya platformundan ibaret olmadığını ve metaverse dalına girerek bu alanda ilerleyeceğini duyurmuştu. Facebook kendine yeni bir vizyon edindiğinden dolayı isim değişikliğine de gitmeye karar vermiş ve ismini Meta olarak değiştirmişti.

Facebook tekrar tazminat ödüyor

2 gün evvel eklendi

Kendisine yeni isim ve yeni vizyon belirleyen Facebook (Meta), Oculus Quest sanal gerçeklik gözlüğüyle (VR) oynanan, metaverse tabanlı Horizon Worlds isimli bir oyunu tasarladı. Horizon Worlds, kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturarak kendilerine yeni bir ortam yaratıp insaların takılabilecekleri bir sanal dünya oyunudur. Facebook başlangıçta beta sürümüyle içerik üreticilerinin test ettiği oyun hakkında hiçbir bilgi paylaşılmamıştı. Ancak oyun hakkındaki beklentilerinin yüksek olduğundan bahseden şirket, yeni bilgiler paylaştı.

Facebook, oyunda şimdiye kadar 10.000 başka dünyanın yapıldığını ve içerik oluşturucularına özel olan Facebook grubunda da 20.000’den fazla üyenin olduğunu açıkladı.

Horizon Worlds’ün aylık kullanıcı sayısı açıklandı

Meta’nın toplumsal dünya oyunu Horizon Worlds şaşırtan bir biçimde artıyor. Yaklaşık 3 ayda kullanıcı sayısında 10 katlık artışın yaşandığı oyunun aylık kullanıcı sayısı 300.000’e ulaştı.

Horizon Worlds, aralık ayında Kanada ve Amerika’da yaşayan reşit yaştaki kullanıcılara sunulmuştu. O vakitten şimdiye kadar Horizon Worlds ve Horizon Venues‘in aylık kullanıcı sayıları 10 kat artarak 300.000 bireye ulaştı. Lakin bu artış, davet sistemiyle çalışan Horizon Workrooms kullanıcılarını içermiyor. Facebook şimdi Horizon Workrooms kullanıcılarının sayısını açıklamadı.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Horizon Worlds’ün aylık kullanıcı sayısı açıklandı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.