HP, Poly’yi(Plantronics) satın alıyor

HP, Poly‘yi (eski ismiyle Plantronics) şirketin net borcu da dahil olmak üzere toplam 3,3 milyar dolar karşılığında satın almak için anlaştıklarını duyurdu. HP, satın almanın büyüme stratejilerini hızlandıracağını ve hibrit çalışma tahlillerinde dal fırsatlarını değerlendirmede yarar sağlayacağını düşünüyor.

Satın alma yıl sonunda tamamlanacak

Polly, HP’nin etraf üniteleri ve iş gücü tahlilleri pazarlarında büyümesine yardımcı olacak. Etraf üniteleri, yıldan yıla %9 büyümeyle 110 milyar dolarlık bir pazar sunarken bilgi teknolojilerinde ekosistemi kurmak ve yönetmek yıldan yıla %8 büyümeyle 120 milyar dolarlık pazar genişliği sunuyor.

HP CEO’su Enrique Lores: “Hibrit ofisin yükselişi, işlerin yapılma halini yine tanımlamak için jenerasyonda bir sefer görülen bir fırsat yaratıyor. HP ve Poly’yi birleştirmek, büyük ve büyüyen pazarlarda başkan bir hibrit iş tahlilleri portföyü oluşturuyor. Poly’nin güçlü teknolojisi, tamamlayıcı pazara girişi ve yetenekli takımı, biz daha güçlü bir HP oluşturmaya devam ederken, uzun vadeli karlı büyümeyi sürdürmemize yardımcı olacak.” dedi.

IKEA, Spotify takviyesine sahip hoparlör lambasını tanıttı: Vappeby

4 gün evvel eklendi

HP, satın alımın Poly hissedarının onayı ve gerekli yasal müsaadeler üzere şartların yerine getirilmesinin akabinde 2022 takviminin sonuna kadar gerçekleşmesini planlıyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Operatörler – Kurumsal Haberler Haberleri
  • HP, Poly’yi satın alıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.