HTC ve Holoride iş birliği süratli tren tecrübesini otomobilinize getiriyor

Evvelce VR gözlükler hareket eksikliği yüzünden yalnızca görsel bir tecrübe yaşatıyordu. Şimdiyse otomobilde seyahat yaparken o eksik hareket hissini elde edebilmeniz için HTC, Holoride ile yeni bir iş birliği yaptı. Bu iş birliği ile HTC, Vive Flow VR gözlüğünü kullanarak otomobilinizin hareketleriyle uyumlu çalışan gerçekçi bir süratli tren tecrübesi yaşatmak istiyor. Ayrıyeten kesin olmasa da bu geliştirilen teknoloji, otomobil tutmasına (hareket hastalığı) karşı bir tahlil olabilir.

Google, AR gözlüğünü 2024’te piyasaya sürmeye hazırlanıyor

1 ay evvel eklendi

HTC, 2021 yılının ekim ayında Vive Flow isimli VR gözlüğünü tanıtmıştı. HTC Vive Flow VR gözlüğü, 100 derecelik görüş alanına ve 75 Hz yenileme suratına sahip. Ayrıyeten çift hoparlör ile gelen kulaklıkta gürültü engelleme özelliği de bulunuyor. Böylelikle HTC, sizlere eşsiz bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

HTC Vive Flow VR gözlüğü ile otomobilde eşsiz bir tecrübe sizleri bekliyor

HTC’nin Holoride ile yaptığı işbirliği, daha sürükleyici bir tecrübe yaratmak için Vive Flow’u otomobil seyahatinize entegre etmeyi amaçlıyor. Örneğin otomobil ile yaptığınız seyahatte kırmızı ışıkta durduğunuzda süratli trenin zirvesinde duracak yeşil ışık yandığında ise doruktan aşağı ineceksiniz. Yahut otomobil bir köşeyi dönerken sizde süratli trende bir köşeyi döneceksiniz. Holoride, bu süreci Vive Flow gözlüklerde XR (genişetilmiş gerçeklik) teknolojisini kullanarak araçtan gerçek vakitli hareket, pozisyon ve navigasyon datalarını alıp sanal tecrübelerle birleştirerek başaracak. Lakin şimdilik Audi araçları bu teknolojiyi destekleyecek.

Holoride’ın XR teknolojisi ile entegre edilen Vive Flow, 28 Şubat – 3 Mart tarihleri ortasında İspanya’nın Barselona kentinde gerçekleşecek olan Taşınabilir Dünya Kongresi’nde sergilenecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • HTC ve Holoride iş birliği süratli treni otomobilinize getiriyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.