HTC’den sürpriz geri dönüş: Nisan ayında amiral gemisi telefon çıkaracak

HTC bundan on sene evvel dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biriydi lakin son vakitlerde unutulmaya yüz tuttu. Şirket hala kesimden tam olarak çekilmiş değil ve birtakım pazarlarda uygun fiyatlı akıllı telefon satmaya devam ediyor.

Android 13, el fenerinin parlaklığını değiştirmeye müsaade verebilir

1 sa. evvel eklendi

Tayvanlı üretici uzun bir ortadan sonra birinci amiral gemisi Android telefonunu önümüzdeki ay duyuracak. Bu bahisle ilgili bilgiler, şirketin MWC 2022 etkinliğinde HTC Vive Asya-Pasifik CEO’su Charles Huang tarafından resmi olarak onaylandı.

Metaverse odaklı olacak

Yeni amiral gemisi 2018 yılından piyasaya sürülen HTC U12+ modelinden sonra bir birinci olacak. Akıllı telefon artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamalarına odaklanırken birebir vakitte HTC’nin “Viveverse” isimli kendi açık kaynaklı metaverse platformuyla derin entegrasyonu destekleyecek.

HTC geride bıraktığımız 2018 yılında akıllı telefon kısmının büyük bir kısmını Google‘a sattı. Başta da belirttiğimiz üzere Tayvanlı firma o vakitten beri yalnızca belli kimi pazarlarda bütçe dostu ve orta sınıf akıllı telefonlar piyasaya sürüyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • HTC’den sürpriz geri dönüş: Amiral gemisi telefon çıkaracak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.