Huawei AppGallery mağazasında enteresan açık

Ambargolar sonrasında Huawei’nin ekosistemindeki ana uygulama mağazası haline gelen AppGallery değişik bir açık ile gayret ediyor. Daha doğrusu edemiyor. Açık geliştiricilere ziyan verebiliyor.

Huawei AppGallery açığı

Bir geliştiricinin fark ettiği API açığı, fiyatlı uygulamaların özel bir indirme linki üzerinden mağazaya uğramadan fiyatsız olarak indirilebilmesini sağlıyor. Geliştirici pek çok uygulamada bunu denemiş. Yalnızca lisanslı uygulamaların buna uygun olmadığı görülmüş.

Huawei Watch GT 3 Pro tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

2 hf. evvel eklendi

Huawei’nin mevzu ile ilgili bilgilendirildiği fakat 13 haftadır rastgele bir tahlil getirmediği belirtiliyor. Geliştirici bu nedenle açığı kamuoyu ile paylaşmaya karar vermiş. Açığın geliştiricilerin gelirlerine darbe vurabileceği belirtiliyor. Bilhassa Google Play başta olmak üzere ambargosuz uygulama mağazaları bu manada avantaj kazanabilir.

Uzmanlar Huawei AppGallery geliştiricilerinin DRM hizmetleri üzere tahlilleri kullanarak muhafaza düzeylerini arttırmalarını tavsiye ediyor. Şimdi Huawei tarafından bahis ile ilgili bir açıklama yapılmış değil.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Huawei AppGallery geliştiricileri dikkat

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.