Huawei’in yeni kamera patenti ortaya çıktı: Cilt ve yüz tahlili özelliği ile geliyor

Dev akıllı telefon üreticisi Huawei‘in bireylerin yüz ve cilt sıhhatinin tahlil edilmesini sağlayacak yeni bir kamera patenti ortaya çıktı.
Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü‘ne (WIPO) birinci olarak Temmuz ayında 2021 tarihinde sunulan yeni patent, 3 boyutlu yüz manzaralarının alınmasını sağlayan yeni bir kamera dizaynını içeriyor.

Cilt sıhhati için yararlı bilgiler sunacak

Yatay ve dikey olarak yerleştirilen bir kamera sensörlerine konut sahipliği yapan yeni patent, orta kısmında yer alan yuvarlak bir ekran ile çekilen fotoğrafların görünlenmesini sağlayacak. Bununla birlikte şahısların yahut kedi köpek üzere hayvanların 3D modellerinin oluşturulmasına imkan tanırken, ayrıca kişilerin cilt durumunu iyileştirmek ismine ipuçları ve teklifler sunacak.

Redmi K50 Gaming Edition ekranı ile şaşırtabilir

1 gün evvel eklendi

Huawei tarafından ”faydalı patent” olarak nitelendirilen yeni kamera patentinin, isteğe bağlı çıkarılabilir yahut bir aksesuarda kullanılabilir bir kamera modülü olması bekleniyor. Yeni dizaynın şimdi hangi modellerde kullanılacağı bilinmiyor olsa da, günümüz akıllı telefon özellikleri ortasında hayli dikkat çekebileceğini söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Huawei’in üç boyutlu kamera teknolojisi ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.