İkinci elde 10 yaş ve üzeri arabalara ilgi arttı

sahibinden.com datalarından hazırlanan sahibindex Ocak Vasıta Raporu’na nazaran, yayından kaldırılan ilanlarda, 10 yaş ve üstü araçların hissesinde artış gözlemlendi.

Ayın en çok ilan verilen kategorisi olan arabada marka ve model sıralamasında birinci sırayı Renault-Clio aldı. Sıralama, Volkswagen Passat, Renault-Megane ve Opel-Astra ile devam etti. Toyota-Corolla ise 5. sıradan listeye girdi. En çok ilanı verilen arazi/SUV ve pick-up markası yeniden Nissan oldu.

Volvo’dan elektrikli araç üretimi için 1.1 milyar dolar yatırım

3 sa. evvel eklendi

sahibindex Vasıta raporuna nazaran, ocak ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt çeşidi dizel olan ve 2016 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı. En çok ilan verilen model yılları ocak ayında da tıpkı kaldı ve sıralama 2017, 2015, 2012, 2013 biçiminde oldu.

Tüm ilanlar ortasında araçların yüzde 33,4’ü 0-100 bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların yüzde 13,4’ü ise 100 bin 1 TL-150 bin TL aralığında satışa sunuldu.

sahibinden.com’da ocak ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken marka sıralamasında ise liderlik Renault’nun oldu. Sıralama Volkswagen, BMW, Mercedes-Benz ve Fiat biçiminde devam etti.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • İkinci elde 10 yaş ve üzeri arabalara ilgi arttı

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.