İlaç üretimi geliştirilen yapay zeka, 6 saatte 40 bin kimyasal bileşen üretti

Uygun maksatlarla oluşturulmuş olsalar da teknolojilerin kolay bir formda nasıl berbata kullanılabileceğini göstermek ismine bir araştırma grubu, hastalık tedavilerini bulmak için tasarlanmış bir yapay zeka modeliyle yalnızca altı saat içinde 40 bin kimyasal silah bileşeni oluşturdular.

‘Farkındalık artırılmalı’

Collaborations Pharmaceuticals araştırmacıları, yeni teknolojilerin potansiyel olumsuz tesirlerine odaklanan bir konferans kapsamında bir müddettir hastalıkların tedavilerinde kullanılabilecek bileşenleri aramak için kullandıkları yapay zeka modelinde kimi değişiklikler yaptılar.

Takım mevcut kullandıkları modellemeyi, toksisiteyi ortadan kaldırmak yerine metodolojilerini araştırmak için tekrar uyarladı. Araştırmacılar, uyarlanmış modellemeyle yaklaşık 6 saat sonra hayli zehirli bileşenler de dahil olmak üzere muhakkak bir düzeyin üzerinde 40 bin bileşen ürettiler.

Yeni bir buz formu keşfedildi

1 gün evvel eklendi

Her ne kadar oluşturulma maksadı güzel de olsa yapay zekanın kolay bir halde tam aykırısı bir emele da hizmet edebileceğini gösteren araştırmacılar, yapay zekanın sıhhat ve öbür sanayilerde değerli uygulamalara sahip olabilmesine karşın bu hususta farkındalığın artırılması gerektiğini belirtiyorlar.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Yapay Zeka Haberleri
  • Yapay zeka, 6 saatte 40 bin kimyasal bileşen üretti

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.