Infinix, akıllı telefonlar için renk değiştiren deri teknolojisini duyurdu

Çin merkezli cep telefonu üreticisi Transsion, Infinix markası ile dünyada bir unsur imza attı. Şirket güneş ışığı altında renk değiştiren dünyanın birinci açık renkli deri teknolojisini duyurdu. Yeni teknoloji, telefonların art kapağına gelen ışığın engellenmesi yoluyla şahsileştirilmiş desenler ve renk geçişleri oluşturulmasına imkan tanıyacak.

Ek bir güç gerektirmeyecek

Bildirilenlere nazaran Fotokromik bir bileşiğin güneş ışığı altında renk değiştiren deriye entegre edilmesi ile oluşturan deri teknolojisi, ultraviyole ışınlara reaksiyon vererek çalışacak. Bununla birlikte oluşturulan şekiller arka kapakta kalıcı olmayacak ve bir müddet sonra orjinal haline geri dönecek.

Kullanıcılara cep telefonları üzerinde daha fazla şahsileştirme imkanı sunmayı hedefleyen Transsion, yeni teknolojinin olağan elektrokromik teknolojiden farklı olarak pasif renk değiştirme teknolojisi olduğunu, yani renk değişikliği yapmak için akıllı telefondan ek güç gerektirmediğini bildirdi.

Apple iPad Air 5 kasa kalitesi sınıfta kaldı: Şikayetler artıyor

4 gün evvel eklendi

Yeni renk değiştiren deri teknolojisinin Infinix eserleri dışında hangi telefonlarda kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor olsa da oldukça ilgi cazip olduğunu söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Telefonlar için renk değiştiren deri teknolojisi duyuruldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.