İngiltere, Facebook, Google üzere platformlara kimlik doğrulama koşulu getirecek

İnternet ağı üzerinde kullanıcıların kapalılığını ve güvenliğini arttıracak yeni tedbirler almaya başlayan İngiltere, Facebook, Google ve öteki teknoloji platformlarının kullanıcı kimliklerini doğrulamasını gerektirecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.  

Ziyanlı kullanıcılar engellenecek

Hükümetin geçtiğimiz yıl açıklanan Çevrimiçi Güvenlik Yasası’nın bir kesimi olan yeni yasa, uygunsuz davranışlar sergileyen anonim isme sahip kullanıcıların önlenmesine yardımcı olacak. Bununla birlikte teknoloji firmalarının toplumsal medya hesabı oluşturulduğunda denetimlerin nasıl yapılacağına karar vermesi gerekecek.

Hükümet tarafından önerilen seçenekler ortasında profil resmi aracılığıyla yüz tanıma, iki faktörlü kimlik doğrulama ve devlet tarafından verilen kimlik doğrulaması yer alırken, İngiltere’nin medya düzenleyicisi Ofcom, kuralların belirlenmesinden sorumlu olacak. 

İsmini Meta olarak değiştiren Facebook büyük bedel kaybetti

2 gün evvel eklendi

Ayrıyeten şirketleri “yasal fakat zararlı” gereçleri filtrelemeye zorlayacak tedbirler de öneren ülkenin dijital kısmından sorumlu bakanı Nadine Dorries, ”Beşerler artık kendileriyle kimin bağlantı kurabileceği konusunda daha fazla denetime sahip olacak ve kendilerine uydurma algoritmalar tarafından sunulan nefret dalgasını durdurabilecekler” kelamlarını lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • İngiltere platformlara kimlik doğrulama kuralı getiriyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.