İnsansız savaş uçağı Bayraktar Kızılelma’dan yeni fotoğraf paylaşıldı

Baykar tarafından geliştirilen Türkiye’nin birinci insansız savaş uçağı Kızılelma’nın prototipinin geliştirilme çalışmalarından yeni imaj paylaşıldı. Kızılelma’nın kanatları takıldı.

TUSAŞ, Süpersonik İHA geliştiriyor

3 gün evvel eklendi

Baykar’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Bayraktar Kızılelma kanatlandı.” tabiri kullanıldı. Paylaşılan fotoğraflarda Bayraktar Kızılelma’nın yanında Bayraktar TB2 ve ailenin öteki üyeleri de görülüyor. Bayraktar TB2 ile kıyaslandığı vakit Bayraktar Kızılelma’nın dev boyutları ortaya çıkıyor.

Bayraktar Kızılelma 2023’te uçacak

Bayraktar Kızılelma’ya proje evresindeyken Muharip İnsansız Uçak Sistemi (MİUS) ismi verilmişti. Yeni ismiyle Bayraktar Kızılelma, büsbütün insansız yapıya sahip olacak ve ses suratına yakın bir hıza ulaşabilecek. Birinci test uçuşunu 2023 yılında yapması hedefleniyor.

Yararlı yük kapaitesinin 1,5 tona yakın olması planlanıyor. Radarda daha az görünür olabilmesi için mühimmatlar gövde içerisine saklanabilecek. TCG Anadolu amfibi çıkarma gemisinden iniş kalkış yapabilecek. Ukrayna menşeli Ivchenko Progress ve Motor Sich’in birlikte ürettiği AI-322F motoru kullanılacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • Bayraktar Kızılelma’dan yeni fotoğraf

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.