İnsansız savaş uçağımızın görselleri geldi

Bilhassa Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinde düşmana ağır kayıplar verdiren ve dünya medyasının gündemine oturan Bayraktar insansız hava araçlarına en güçlüsü ve en büyüğü ekleniyor. Şimdi bir ismi olmayan insansız savaş uçağının üretim çizgisi paylaşıldı.

Bayraktar’dan büyük muvaffakiyet

Selçuk Bayraktar tarafından paylaşılan görseller insansız savaş uçağımızın üretim çizgisini yansıtıyor. Daha büyük ve daha çevik bir balık olarak tanımlanan hava aracımızın ana çizgilerinin tamamlandığı görülüyor.

Selçuk Bayraktar tarafından verilen bilgilere nazaran hava aracı 40 bin feet operasyonel irtifaya, 4-5 saat uçuş müddetine, 3.5 ton kalkış tartısına, 1 ton mühimmat taşıma kapasitesi, SATCOM data ağı üzere özelliklere sahip.

İnsansız sistemlerin öne çıktığı bu periyotta yıkıcı tesirlere sahip insansız savaş uçağımız kıymetli avantajlar sağlayacaktır. Hali hazırda öbür bir taarruzi hava aracımız olan Akıncı B de testlerde 40 bin feet düzeyine çıkarak rekor kırdı.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Savunma Sanayi Haberleri
  • Bayraktar MUİS üretim sınırından görseller

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.