Instagram, Boomerang ve Hyperlapse’i uygulama mağazalarından kaldırdı

Toplumsal medya platformu Instagram, geçtiğimiz günlerde bağımsız IGTV uygulamasına takviyesini sonlandırdığını açıkladı. Artık ise platform, Boomerang ve Hyperlapse uygulamalarını App Store ve Play Store’dan kaldırdı. Şirket, bağımsız uygulamaları sonlandırarak Instagram’a daha fazla odaklanmak istiyor.

Bağımsız Instagram uygulamaları sonlandırılıyor

Instagram, 2014 yılında kullanıcıların vakit atlamalı ve hızlandırılmış görüntüler üretmesine imkan tanıyan bağımsız Hyperlapse uygulamasını kullanıma sundu. Kısa, döngüsel görüntüler oluşturma uygulaması Boomerang ise 2015 yılında yayınlandı. Uygulama datalarına bakıldığında Instagram’ın 1 Mart’ta her iki uygulamayı da uygulama mağazalarından kaldırdığı görülüyor.

Bir Instagram sözcüsü The Verge’e yaptığı açıklamada: “Çabalarımızı ana uygulamaya daha düzgün odaklamak için bağımsız Boomerang ve Hyperlapse uygulamalarına yönelik dayanağı kaldırdık.” sözlerinde bulundu.

YouTube, podcast üretimi için 300 bin dolara varan hibe veriyor

3 gün evvel eklendi

Bağımsız IGTV uygulamasına takviye sonlandırıldı fakat hala uygulama mağazalarında yer alıyor. Boomerang ve Hyperlapse ise artık mağazalarda bulunamıyor. Bunlarla birlikte Instagram’ın bir öteki bağımsız uygulaması olan Layout ise yakın bir vakitte güncellenmemiş olsa da uygulama mağazalarında yer almaya devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Instagram, Boomerang ve Hyperlapse’i kaldırdı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.