Instagram canlı yayınlarına moderatör eklenebilecek

Instagram, canlı yayınlar sırasında yayıncıların moderatör eklemesine imkan tanıyan yeni bir özelliği platforma eklediğini duyurdu. Moderatörler, canlı yayınlardaki yorumları bildirebilecek, makul izleyicileri yayından kaldırabilecek ve yorumları kapatabilecek.

İstenilen kullanıcı moderatör olarak atanabilecek

2016 yılının sonlarında Instagram, platformda canlı yayın özelliğini kullanıma sunmuştu. Yayıncılar, canlı yayını gerçekleştirirken tıpkı vakitte yayını denetlemek zorunda kalıyor ve bu durum zorluk yaratıyordu.

Toplumsal medya platformu biraz gecikmeli de olsa canlı yayına moderatör eklemeye artık müsaade verildiğini paylaştı. İçerik oluşturucular, canlı yayınları sırasında yorum çubuğundaki üç noktaya dokunarak bir moderatör atayabilecekler. Üç noktaya dokunulduktan sonra yayıncıya önerilen hesaplar listesi gösterilecek ve yayıncılar isterlerse bu listeden isterlerse de bir hesabı arayarak atama yapabilecekler.

YouTube’un transkripsiyon özelliği Android uygulamasına geliyor

1 gün evvel eklendi

Instagram, canlı yayınlara moderatör dayanağını yeni getirmiş olsa da canlı akışa müsaade veren birçok platform bu özelliği sunuyor. YouTube ve Twitch üzere platformların haricinde Instagram’ın kardeş platformu Facebook da canlı yayınlara moderatör eklemeye imkan tanıyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Instagram canlı yayınlarına moderatör eklenebilecek

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.