Instagram, DM göndermeden öyküleri beğenme özelliği getiriyor

Toplumsal medya platformu Instagram, yeni bir özelliği kullanıma sunuyor. Özel Öykü Beğenileri ismiyle duyurulan özellik, bir kullanıcıya DM göndermeden öyküsünü beğenebilme imkanı sunuyor. Yeni özellik, bir öykü aracılığıyla etkileşimi daha az karmaşık hale getirebilir.

DM göndermeden öykü beğenme

Şimdiye kadar bir kıssaya karşılık verme sırf kıssanın alt tarafındaki kutudan bir ileti yazılmasıyla ya da bir emoji ile reaksiyon verilmesiyle sağlanıyordu lakin her iki durumda da bu, öykü sahibinin DM kutusuna gönderiliyordu.

Instagram, kullanıcıların DM kutusunu daha sadeleştirebilecek bir özelliği kullanıma sunmaya başladığını duyurdu. Instagram lideri Adam Mosseri tarafından duyurulan Özel Öykü Beğenileri, DM göndermeden bir kıssayı beğenebilmeyi mümkün kılıyor.

Yeni özellik ile bir kullanıcının kıssası görüntülenirken alttaki metin kutusunun yan tarafında bir kalp simgesi görünecek. Kullanıcılar, kıssayı beğenmek istediklerinde bu düğmeye bir sefer dokunmaları kâfi olacak.

Instagram yeni özelliklerini yayınlıyor

6 gün evvel eklendi

Beğeni sayıları kıssayı görüntüleyenler tarafından görülmeyecek. Öykü sahipleri ise kıssalarını görüntüleyenleri baktıkları sayfadan beğenen şahısları de görebilecek. Özel Öykü Beğenileri, tüm kullanıcılara kademeli olarak sunulacak.

Instagram Instagram Toplumsal Fiyatsız Aygıta nazaran değişir

Instagram Photo & Görüntü Fiyatsız 197,8 MB

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Instagram, DM göndermeden kıssaları beğenme özelliği getiriyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.