Instagram, özgün içeriği daha fazla ön plana çıkaracak

Instagram, algoritmalarında değişikliğe gidiyor. Platformun lideri Adam Mosseri, yeni bir paylaşımıyla algoritmalarının özgün içeriği daha fazla öne çıkaracak formda sıralama formlarını güncellediklerini duyurdu.

‘İçerik oluşturucuları güçlendirmek için’

Instagram, özgün içeriklere mümkün olduğunca öncelik vermeye çalıştıklarını fakat bir fotoğraf yahut görüntünün yepyeni olup olmadığını tespit etmenin çok kolay olmadığını belirtiyor. Mosseri, tüm bunlarla birlikte içerik oluşturucuları daha fazla desteklemek ismine algoritmalarında farklılıklara gidildiğini aktardı.

Mosseri yaptığı paylaşımda: “Sıfırdan bir şey yaratırsanız, öbür birinden bulduğunuz bir şeyi yine paylaşmaktan daha fazla kredi almalısınız. Bilhassa tekrar yayınlanan içeriğe kıyasla yepyeni içeriğe daha fazla bedel vermek için daha fazlasını yapacağız.” tabirlerine yer verdi.

Fitbit’in AFib algılama algoritması FDA’dan geçti

1 gün evvel eklendi

Instagram, yeni güncellemeleriyle diğerlerinin yepyeni içeriklerini tekrarlayarak paylaşan hesapların öne çıkma mümkünlüğünü düşürecek. Platform geçtiğimiz yıl, Reels‘da TikTok logosuyla tekrar paylaşılan görüntülerin önerilmesinde azaltmaya gitti.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Instagram, orjinal içeriği daha fazla ön plana çıkaracak

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.