Intel, 700 milyon dolarlık bilgi merkezi yatırımını duyurdu

Dev yonga üreticisi Intel, sürdürülebilir bilgi merkezi teknolojileri konusunda 700 milyon dolarlık yeni yatırımını duyurdu. Hillsboro, Oregon’daki Jones Farm yerleşkesinde 200.000 metrekarelik dev bir araştırma laboratuvarı kurmayı planlayan şirket, data merkezleri için ısıyı tekrar yakalama ve tekrar kullanma, daldırmalı soğutma ve su kullanım aktifliği üzere  çözümler üzerinde çalışmalar yürütecek.

2023 yılında hazır olacak

Bildirilenlere nazaran Xeon ve Optane üzere Intel data merkezi tahlillerinin ve Agilex FPGA, Xe mimarisi eserlerinin test edilmesini sağlayacak yeni tesis, şirketin iş ortakları ve müşterileri tarafından ziyaret edilebilecek. Bununla birlikte Intel, müşterilere şirket eserlerini kendi operasyonlarına uygun olup olmadığını kıymetlendirme ve çalışırken görme fırsatı sunacak.

Intel Alder Lake HX işlemciler tanıtıldı

1 hf. evvel eklendi

Ayrıca endüstrinin birinci açık fikri mülkiyet (açık IP) daldırma sıvı soğutma tahlilini ve referans tasarımını tanıtan Intel, daldırma sıvı soğutma tahlillerinin dünya çapında dağıtımını kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı hedefliyor. Yeni tesisin inşaatının 2022 yılı içerisinde başlaması ve 2023’ün sonlarında tamamlanması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel, 700 milyon dolarlık yeni yatırımını duyurdu

About admin

Check Also

AMD ve Qualcomm süratli Wi-Fi tahlilleri için bir ortaya geliyor

Geçtiğimiz yıl taşınabilir sistemlere 5G tahlilleri sunmak için MediaTek ile bir iştirak kuran AMD, Wi-Fi irtibatları kelam konusu olduğunda ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.