Intel ARC ekran kartlı Samsung Galaxy Book2 Pro satışa çıkıyor

Intel ay sonunda harici ekran kartlarının dizüstü versiyonlarını sahneye çıkaracak. Şimdi tanıtımın kapsamı bilinmiyor fakat şimdiden perakende zincirleri stoklarını hazırlamaya başladı. Muhtemelen birinci dizüstülerin tanıtımları da yapılacak.

Intel ARC ekran kartlı birinci dizüstü

Daha evvel kimi prototip dizüstü modelleri testlerde ortaya çıkmıştı fakat birinci defa satışa hazır bir Intel Arc dizüstü bilgisayarı görüyoruz. Samsung Galaxy Book2 Pro yeni ekran kartı ile kameralara poz verdi.

Intel’den yeni periyot açıklamaları

1 gün evvel eklendi

On ikinci jenerasyon Core i7 işlemciye sahip olan dizüstü modeli ismi bilinmeyen Intel Arc ekran kartı barındırıyor. Muhtemelen 128 çekirdekli Intel Arc A370M ekran kartı ile karşı karşıyayız. 16GB 6400MHz LPDDR5 RAM ve 512GB PCIe 4.0 SSD bellek ile sunulan eser 15.6 inçlik AMOLED ekrana sahip.

1349$ üzere yüksek bir fiyat etiketi olan aygıtın aslında donanımı hayli yüksek maliyetli. Bununla birlikte Intel Arc ekran kartının maliyeti soru işaretleri uyandırdı. Intel’in döküm kabiliyetleri sayesinde Arc ekran kartlarının rekabette fiyat avantajı sunması bekleniyordu. Platform çabucak ilanı silmiş fakat 30 Mart itibariyle tekrar yayına geçecektir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel ARC ekran kartlı birinci dizüstü göründü

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.