Intel Arc masaüstü kartının 8-pinli temasları ortaya çıktı

Intel’in büyük yatırımlarla hayata geçirdiği Intel Arc grafik teknolojilerinin taşınabilir sürümleri geçen ay tanıtılmıştı. Masa üstü sürümler ise şablon tasarım olduğu düşünülen bir görsel üzerinden yansıtılmıştı. Güç ilişkisi olmayan bu dizaynın gerçek imgesi de ortaya çıktı. 

Intel Arc masaüstü neler sunacak?

Intel gönüllüsü Tom Petersen tarafından paylaşılan bir görsel kartta 3 adet 8-pinli güç kontağını gözler önüne serdi. Bu kontaklar üzerinden Intel Arc ekran kartları 450W düzeyine kadar güç çekebiliyor. 

Intel Arc masaüstü kartları sızdırıldı

6 gün evvel eklendi

Şimdi bu kartın özellikleri bilinmiyor fakat 450W güç kıymeti Intel Arc 770 biçiminde bir üst düzey kart olduğunu gösteriyor. Intel’in performans tarafında cömert olduğu gözlerden kaçmıyor. Muhtemelen RTX 3070 yahut RTX 3080 ile kapışacak bir ekran kartı durumunda. Daha evvel de 220W civarında tüketimi olan bir kart gündeme gelmişti. Soğutma tasarımı itibariyle bu görselin bir prototipe ilişkin olması da ihtimal dahilinde. Tekrar de Intel’in planları hakkında ipuçları veriyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel Arc masaüstü kartları detaylanıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.