Intel Arc masaüstü kartları toplamda 8 tane olacak

Intel’in merakla beklenen yeni Arc serisi masaüstü ekran kartları için birinci etapta 4 farklı modelin bilgileri sızdırılmıştı. Artık ise birbirine benzeyenler de dahil toplamda 8 ekran kartının piyasaya çıkacağı bildirildi. 

Intel Arc ekran kartları kaç tane olacak?

Intel Arc masaüstü ekran kartı serisinde zirve modelin Arc 770 olacağı gündeme gelmişti. Bu kartta 4096 çekirdek yer alırken 8GB/10GB yahut 8GB/16GB GDDR6 seçenekleri olacak. Ayrıyeten Limited Edition ismi altında özel bir üretim daha olacak belirtiliyor lakin bu Arc 780 Limited Edition ismiyle pazarlanacak. 

Intel Arc masaüstü kartları neler?

5 gün evvel eklendi

Alt düzeyde iki ekran kartı modeli daha yer alıyor. Arc A350 modeli 768 çekirdek ve 4GB GDDR6 bellek ile gelirken Arc A310 modelinde ise 512 çekirdek ve 4GB GDDR6 bellek bulunuyor. Veriyolu ise 64-bit olarak belirlenmiş. 

Computex 2022 fuarı sonrasında piyasaya çıkması beklenen Intel Arc masaüstü kartlarının kimileri yıl sonuna sarkacak. Ayrıyeten RTX 3080 ve üzeri kartlarla uğraş edecek bir Arc A9 serisinin de yıl sonuna yanlışsız piyasada olması bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel Arc masaüstü kartları karşınızda

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.