Intel Arc mimarisinden makûs haber: Gecikecek

Intel’in geçtiğimiz haftalarda taşınabilir versiyonlarını duyurduğu ve birinci dizüstü modellerinde kendisine yer bulan Intel Arc grafik mimarisinden makûs haberler var. Tüm tahliller ertelenmiş durumda. 

Intel Arc gecikiyor

Intel tarafından yapılan açıklamaya nazaran Intel Arc grafik mimarisi ertelendi. Yazılım optimizasyonlarının şimdi tam manasıyla oturmaması ve pandemi kısıtlamalarının Çin’de üretimi aksatması neden olarak gösterildi. Ertelemeye taşınabilir versiyonlar da dahil. 

Intel Alder Lake HX işlemciler tanıtıldı

9 sa. evvel eklendi

Firmanın birinci etapta denetimli bir biçimde ortaklara kart tedarik edeceği belirtiliyor. Böylelikle yazılım ahengi sağlanmış olacak. Intel Arc A360 ve Intel Arc A370 ekran kartları muhakkak müşterilere tedariğe başladı. Yaz aylarında ise Arc A750 ve Arc A770 ekran kartları tedarik edilecek. 

Yeni gelişmeler ışığında Intel Arc ekran kartı barındıran dizüstü ve masaüstü sistemlerin yaz aylarında artış göstereceği söylenebilir. Sonbahar aylarında ise kutulu olarak Intel Arc ekran kartlarının raflara çıkışı başlayacak. Bu ihtimaller elbette yazılım ve üretim tarafındaki gelişmelere direkt temaslı.
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel Arc eserleri gecikiyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.