Intel Arc taşınabilir ekran kartları 30 Mart tarihinde tanıtılıyor

Uzun süren çalışmalar ve ertelemelerin akabinde nihayet Intel Arc ekran kartları sahneye çıkıyor. Intel birinci olarak dizüstü bilgisayar dünyasına sunacağı Arc ekran kartlarını tanıtacak. Sonraki devirde ise masa üstü ekran kartları gelecek.

Intel Arc ekran kartları neler?

30 Mart tarihinde yapılacak tanıtımda Intel’in yeni taşınabilir ekran kartı yongalarını birinci defa kamera karşısına çıkarması beklenirken teknik ayrıntıları da teknoloji dünyası ile paylaşılacak. Hali hazırda birtakım prototip dizüstü modellerinde Intel Arc ekran kartlarına rastlanmıştı. Bu bakımdan pek çok bilgiye sahibiz.

Intel’den DDR4 atılımı

1 hf. evvel eklendi

Intel Arc ailesinin giriş düzeyine hitap eden serisi A300 ismini alıyor. Intel A300 serisi 128 kümeli ve 1024 işlemcili çekirdek üzerinde şekillenirken 6GB GDDR6 bellek 14Gbps suratında çalışıyor ve 96-bit data yolu kullanıyor.

Intel A500 serisinde ise 384 küme ve 3072 işlemci görüyoruz. 12GB GDDR6 bellek 16Gbps suratında çalışıyor ve 192-bit data yoluna sahip. Intel A700 amiral gemisi serisi 512 küme ve 4096 işlemcili tam çekirdek kullanıyor. 16GB GDDR6 bellek 16Gbps suratında ve 256-bit data yoluna sahip.

Birinci olarak Intel A380, A580 ve A780 halinde üstte saydığımız teknik ayrıntıları barındıran ekran kartları piyasaya sürülecek. Sonrasında ortada yer alan öbür kartları taşınabilir sistemlerde göreceğiz. Lansmanda masa üstü ve iş istasyonu Intel Arc ekran kartları için bir bilgi verilecek mi merak konusu.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Intel Arc ekran kartları çok yakın

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.