Intel CEO’su çip krizinin 2024’e kadar devam edebileceğini söyledi

Bir müddettir devam eden global çip krizi, birçok bölümde hala tesirini göstermeye devam ediyor. Intel CEO’su Pat Gelsinger, çip krizinin en az 2024’e kadar sürmesini beklediğini söyledi. Gelsinger, bu kestirimine karşın kendilerinin birçok şirkete oranla avantajlı pozisyonda olduğunu belirtti.

Evvelki iddiasını öteledi

Şirketin 2022 yılı birinci çeyrek raporlarını sunan Gelsinger, aktiflik sırasında global çip krizinin kimi kesimlerde 2024 yılına kadar zorluk oluşturmaya devam edeceğini söyledi. Bu varsayımına karşın CEO, ABD ve Avrupa’daki yatırımları sayesinde Intel‘in çip krizi konusunda kıymetli bir avantaja sahip olduğunu açıkladı.

Intel, RACER programı için simülasyon geliştirecek

3 gün evvel eklendi

Daha evvel yaptığı kestirimlerde Gelsinger, analistlerin ve başka dal yöneticilerinin beklentileriyle paralel olarak global çip krizinin 2023 yılına kadar süreceğine inandığını söylemişti. İddialarını yeniledikten sonra süreyi 1 yıl öteleyen CEO, talepteki artışları bunun sebebi olarak gösterdi.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel CEO’su çip krizinin 2024’e kadar devam edeceğini söyledi

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.