Intel Core W serisi mi geliyor?

Bir devir performans odaklı bilgisayar sistemleri için Xeon ailesinden derlediği özelliklerle Core X serisini başlatan Intel bir mühlet sonra bundan vazgeçmişti. Artık ise iş istasyonlarına yönelik olarak Core W formunda yeni bir projeden bahsediliyor.

Intel Core W argümanları

Ortaya çıkan görseller Intel’in iş istasyonları için Xeon W 1400 serisi yerine on ikinci jenerasyon Core serisine yönelik bir hazırlık içerisinde olduğunu gösteriyor. Kaynaklar Intel Core W halinde daha doğrusu Core i9-12900W üzere bir isimlendirme bekliyor.

Intel Evo dizüstüler artık daha tezli

6 gün evvel eklendi

Varsayımlara nazaran Intel Core W serisi 2 kanal bellek platformunu kullanacakken W680 çipseti ile gelecek. W680 çipsetinin Z690’dan x8/x8 çoklu GPU dayanağı olmaması ile ayrıldığı belirtiliyor. Bellek sürat aşırtmanın yanında işlemci sürat aşırtma da ihtimaller ortasında.

Intel’in Ryzen Threadripper serisine karşı yeni atılımı olduğu düşünülen Core W serisinin bölümde nasıl karşılanacağı merak konusu. Yeni periyotta rekabet açısından Core W serisini daha büyük ön bellek kapasitesi ile donatılması şaşırtan olmayacaktır.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel Core W tezleri ortaya çıktı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.