Intel, DARPA’nın otonom arazi aracı programı için simülasyon geliştirecek

ABD Savunma Bakanlığı‘na bağlı İleri Savunma Araştırma Projeleri Ajansı(DARPA) tarafından geliştirilen RACER programı kapsamında Intel, off-road otonom kara araçları için ileri seviye simülasyon tahlilleri geliştirecek.

İki basamaklı bir çalışma geliştirilecek

RACER-Sim olarak isimlendirilen sistemle, geliştirme maliyetini kıymetli ölçüde azaltmak ve simülasyon ile gerçek dünya ortasındaki boşluğu kapatmaya odaklanılacak.

Intel Labs yöneticilerinden German Ros: “Arazi robotlarının ve otonom araçların bir sonraki hududuna katkıda bulunmaya devam etmek için RACER-Sim’e katılmaktan gurur duyuyoruz. Her cins ortam ve şart için arazi robotlarında ilerlemeyi hızlandırmak için çok istikametli ve açık bir platform oluşturmak emeliyle Computer Vision Center ve UT Austin‘den tanınmış uzmanlardan oluşan bir grubu bir ortaya getirdik.” tabirlerinde bulundu.

48 aylık vakit dilimi içerisinde iki kademeli bir geliştirme programı yürütülecek. Birinci etapta Intel, karmaşık arazi ortamlarını en yüksek doğrulukla taklit eden yeni simülasyon platformları ve harita oluşturma araçları oluşturmaya odaklanacak.

İkinci basamakta ise RACER işbirlikçileriyle birlikte çalışacak olan Intel, fizikî bir robot kullanmadan yeni algoritmalar uygulayarak Ar-Ge sürecini hızlandıracak. Maharet kazanmak için robotu simülasyonda eğitme ve daha sonra bu hünerleri ilgili gerçek bir robotik sisteme aktarma konsepti olan sim2real tekniklerinin uygunlaştırılması de bu evrede gerçekleştirilecek.

XPrize Carbon Removal’da 15 gruba birer milyon dolar ödül verildi

22 sa. evvel eklendi

Intel, otonom sistemlerin geliştirilmesini değerli ölçüde güzelleştireceğini düşündüğü yeni simülasyon araçlarının, tipik olarak test ve doğrulama protokolleriyle ilişkilendirilen riskleri, maliyetleri ve gecikmeleri azaltacağını söylüyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Başka Yazılım Haberleri
  • Intel, RACER programı için simülasyon geliştirecek

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.