Intel düşük gecikmeli bulut oyun hizmetine başlıyor

Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren bulut oyun konseptine yatırımlar artarak sürüyor. Nvidia GeForce Now, Google Stadia, Xbox Project xCloud üzere devlerin yer aldığı segmente bir dev daha katılıyor.

Intel Project Endgame nedir?

Intel’in Project Endgame olarak duyurduğu yeni çalışması Arc grafik teknolojilerini temel alıyor. Düşük gecikmeye odaklanan Project Endgame bu sayede Intel Arc yatırımlarının da gücünü gösterecek.

Intel’den x86 lisans atılımı

2 gün evvel eklendi

Intel küçük ayrıntılar verdiği için bu program GeForce Now biçiminde kendi kütüphanenizi entegre ettiğini bir hizmet mi yoksa Google Stadia üzere oyunların eklendiği üzere bir hizmet mi olacak aşikâr değil.

Başka taraftan grafik gücüne gereksinimi olan profesyoneller için Intel Arc grafik ünitelerinin eşlendiği uzak bir Windows iş istasyonu ortamı sunulması da muhtemel. Böylelikle standart bulut oyun sistemlerinden de ayrılmış olacak. Yaz aylarında hizmet ile ilgili yeni ayrıntıların açıklanması bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Intel’den bulut oyun atağı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.